Rok 1981

V tomto roce byl na Stanici mladých turistů v Ostravě - Porubě založen střelecký oddíl, činnost oddílu byla vždy celoroční a účastnili jsme se nejen střeleckých soutěží, jako byla Městská střelecká liga, okresní přebor a krajský přebor. Těchto soutěží pro soutěžichtivé mladé děti nebylo dostatek, a tak jsme se začali v letních měsících věnovat bukelskému s sokolovskému závodu branné zdatnosti (DZBZ, SZBZ). Dále také soutěžím v Partyzánského samopalu. Martin Labisch, petr Juchelka, Andrea Roháčová jsou naší bývalí členové, kteří z žákovských kategorii našeho oddílu přešli do dorosteneckých kategorií, do jiných organizací a svými výsledky dělali čest bývalému oddílu.

Rok 1990

Po sametové revoluci a  rozpadu SVAZARMU se ustanovili sportovní svazy a mezi těmito nově vzniknuvšími svazy byl Český a Slovenský svaz biatlonu - ČSSB, my jsme se s naším oddílem včlenili do klubu biatlonu Vitkovice. Pod vedením Jiřího Vysockého v té době byla naším nejúspěšnějším sportovcem MARTINA ŠKRABÁNKOVÁ, která si vyběhla nejen I.VT, ale i postup na mistrovství Československé republiky.

Rok 1993

Vznik biatlonklubu SMTu Poruba při DDM Ostrava - Mar. Hory, členská základna se rozrůstala a dojíždění na tréninky do Hrabové se stávaly problémem, od tohoto roku náš klub stále pracuje a žije biatlonem. Naše činnost je výhradně sportovní s mládeži do 18 let. Pracujeme i se staršími ročníky (až po seniory), biatlon je sport pro všechny a začít s ním není nikdy pozdě. Od kolaudace Stanice mladých turistů trénujeme stále ve stejných prostorách, kde jsme limitování dalšími kluby a oddíly. Trénujeme taktéž na víceúčelovém hřišti na ZŠ Porubská 831, 832, v tělocvičně na ZŠ Komenského a na malorážkové střelnici v Těrlicku.

Rok 2015

Změna názvu klubu. Rok 2015 je pro nás dalším milníkem, znamená pro nás odchod části členské základny, kteří si založili svůj vlastní klub. Nastoupili jsme na novou cestu, náš  směr je rozšíření členské základny a vytvoření vlastní tréninkové základny pro tuto členskou základnu, kde budeme limitováni jenom počasím.

Biatlon Ostrava

Biatlon Ostrava Poruba