Novinky

12.07.2016 08:36

Porubští biatlonisté jsou opět vidět

Mladí Porubští biatlonisté se nejen na oblastních závodech neztratili. Mají za sebou polovinu letní sezóny, absolvovali oblastní závody v Těrlicku, Orlové, Rožnově p.R., Bystřici p.H., Ostravě- Martinově a krajský přebor v Břidličné. V každém z těchto závodů mladým biatlonistům cinklo nějaké medailové umístění. Nejlépe si vede v kategorii mladších dorostenek Anička Žůrková, která je průběžném hodnocení českého poháru na 5. místě, na oblastních závodech má 4 starty a čtyři vítězství. V Bystřici pod Hostýnem na II.kole ČP v letním biatlonu se umístila na III. místě. V kategorii dorostu A si podobně vede Matůš Ondrušek z šesti startů na oblastech má 4 medailová umístění 1 zlato a 3 stříbrné medaile, na českém poháru v Letohradě a Bystřici p. Hostýnem sice nebyl na medailových příčkách, ale získal pro klub nemalé body, povedl se mu start v Bystřici p.H. kde se první den závodů umístil na 8.místě. a je průběžně na 13. místě v hodnocení jednotlivců ČP. Nově postavené družstvo žáků na oblastních závodech bodovalo a jejím hlavním cílem byl postup na závody českého poháru a následně postup na zářijové MČR v letním biatlonu, které se koná ve Starém Městě pod Landštejnem. I přesto někteří z žáku získali své první cenné kovy, v žákyních „A“ Agáta Tylová bronz v Těrlicku, Filip Folwarczný zlato v Rožnově p. R. Adam Bortlíček bronz v Ostravě. Nově příchozí dorostenci si také nevedou špatně David Pleva svůj první start V Ostrravě – Martinově proměnil ve zlato a Natalie Niklová skončila těsně čtvrtá v Orlové. Dospělí závodnici si v oblasti nevedou špatně, Jan Šablatura, který se do klubu vrátil po delší odmlce a věnuje se přípravě mladých sportovců. V oblastních závodech absolvoval čtyři starty a všechny byly medailové 3 x bronz a jedno stříbro. Podobně je na tom Iva Gřešková v kategorii juniorek, která ze čtyř startů má celou sbírku cenných kovů 2 zlaté, jedno stříbro a bronz. Přesto že jsme měli na jaře nepříznivé tréninkové podmínky, nejsou naše výsledky zase až tak špatné s výjimkou I.kola ČP v Letohradě, doufáme, že se nám podaří toto kolo vymazat z hodnocení a II.kolo ČP v Bystřici tomu nasvědčuje. Nejen od záři přijímáme do svých řad nové členy ve věku 9 – 13 let, kteří se chtějí věnovat sportu a neví co si vybrat, tak biatlon je to pravé. Při závodech rozhoduje nejen fyzická příprava, ale i sebeovládání při střelbě, kdy se musí závodník rychle uklidnit a koncentrovat na střelbu, odstřílet rychle, přesně a po střelbě s maximálním fyzickým nasazením doběhnout do cíle. Děkujeme za podporu městu Ostrava, MSK a městskému obvodu Poruba.

Biatlon Ostrava výsedkyBiatlon Ostrava výsledkyBiatlon Ostrava

Celý článek

—————

20.06.2016 11:35

Závody Ostrava Martinov

Závody v letním biatlonu se konaly 19.6.2016 - podělte se s námi o radost z úspěchů našeho týmu Biatlon Ostrava Poruba - sprint se skupinovým startem:

Anička Žůrková I.místo v kategorii Dorostenky A
Matuš Ondrušek II.místo v kategorii Dorostenci A
David Pleva I.místo v kategorii Dorostenci A
Adam Bortlíček III.místo v kategorii Žáci B
Světluše Folwarczná III.místo v kategorii Ženy B+C

Závody v letním biatlonu se konaly 19.6.2016 - podělte se s námi o radost úspěchů našeho týmu Biatlon Ostrava Poruba - sprint se skupinovým startem:

Celý článek

—————

22.05.2016 08:13

Bambiriáda v Ostravě 20-21.5.2016

Dva vyčerpávající dny prezentace biatlon na Bambiriádě v Ostravě - Zábřehu, Bělský les u Koliby. Náš stánek byl stále zaplněný a každý si chtěl zkusit střelbu z laserových zbraní na sklopné terče. V pátek dopoledne přišly děti ze škol a odpoledne již rodiče s dětmi v sobotu celý den přicházeli rodiče s dětmi. Přidáváme pár fotogrrafií...:-)

Celý článek

—————

08.01.2016 10:30

City cross sprint Ostrava - Dolní Vítkovice

V sobotu 6.2.2016 se bude v Dolní oblasti Vítkovic odehrávat další ročník City cross sprintu. Náš klub nebude chybět a pro veřejnost budem připravovat biatlonovou střelbu. Každý příchozí tak bude mít od desáte hodiny možnost zkusit si zastřílet z biatlonových pušek.