Novinky

12.07.2016 08:36

Porubští biatlonisté jsou opět vidět

Mladí Porubští biatlonisté se nejen na oblastních závodech neztratili. Mají za sebou polovinu letní sezóny, absolvovali oblastní závody v Těrlicku, Orlové, Rožnově p.R., Bystřici p.H., Ostravě- Martinově a krajský přebor v Břidličné. V každém z těchto závodů mladým biatlonistům cinklo nějaké medailové umístění. Nejlépe si vede v kategorii mladších dorostenek Anička Žůrková, která je průběžném hodnocení českého poháru na 5. místě, na oblastních závodech má 4 starty a čtyři vítězství. V Bystřici pod Hostýnem na II.kole ČP v letním biatlonu se umístila na III. místě. V kategorii dorostu A si podobně vede Matůš Ondrušek z šesti startů na oblastech má 4 medailová umístění 1 zlato a 3 stříbrné medaile, na českém poháru v Letohradě a Bystřici p. Hostýnem sice nebyl na medailových příčkách, ale získal pro klub nemalé body, povedl se mu start v Bystřici p.H. kde se první den závodů umístil na 8.místě. a je průběžně na 13. místě v hodnocení jednotlivců ČP. Nově postavené družstvo žáků na oblastních závodech bodovalo a jejím hlavním cílem byl postup na závody českého poháru a následně postup na zářijové MČR v letním biatlonu, které se koná ve Starém Městě pod Landštejnem. I přesto někteří z žáku získali své první cenné kovy, v žákyních „A“ Agáta Tylová bronz v Těrlicku, Filip Folwarczný zlato v Rožnově p. R. Adam Bortlíček bronz v Ostravě. Nově příchozí dorostenci si také nevedou špatně David Pleva svůj první start V Ostrravě – Martinově proměnil ve zlato a Natalie Niklová skončila těsně čtvrtá v Orlové. Dospělí závodnici si v oblasti nevedou špatně, Jan Šablatura, který se do klubu vrátil po delší odmlce a věnuje se přípravě mladých sportovců. V oblastních závodech absolvoval čtyři starty a všechny byly medailové 3 x bronz a jedno stříbro. Podobně je na tom Iva Gřešková v kategorii juniorek, která ze čtyř startů má celou sbírku cenných kovů 2 zlaté, jedno stříbro a bronz. Přesto že jsme měli na jaře nepříznivé tréninkové podmínky, nejsou naše výsledky zase až tak špatné s výjimkou I.kola ČP v Letohradě, doufáme, že se nám podaří toto kolo vymazat z hodnocení a II.kolo ČP v Bystřici tomu nasvědčuje. Nejen od záři přijímáme do svých řad nové členy ve věku 9 – 13 let, kteří se chtějí věnovat sportu a neví co si vybrat, tak biatlon je to pravé. Při závodech rozhoduje nejen fyzická příprava, ale i sebeovládání při střelbě, kdy se musí závodník rychle uklidnit a koncentrovat na střelbu, odstřílet rychle, přesně a po střelbě s maximálním fyzickým nasazením doběhnout do cíle. Děkujeme za podporu městu Ostrava, MSK a městskému obvodu Poruba.

Biatlon Ostrava výsedkyBiatlon Ostrava výsledkyBiatlon Ostrava

 

Celý článek

—————

20.06.2016 11:35

Závody Ostrava Martinov

Závody v letním biatlonu se konaly 19.6.2016 - podělte se s námi o radost z úspěchů našeho týmu Biatlon Ostrava Poruba - sprint se skupinovým startem:

Anička Žůrková I.místo v kategorii Dorostenky A
Matuš Ondrušek II.místo v kategorii Dorostenci A
David Pleva I.místo v kategorii Dorostenci A
Adam Bortlíček III.místo v kategorii Žáci B
Světluše Folwarczná III.místo v kategorii Ženy B+C

Závody v letním biatlonu se konaly 19.6.2016 - podělte se s námi o radost úspěchů našeho týmu Biatlon Ostrava Poruba - sprint se skupinovým startem:
Anička Žůrková I.místo v kategorii Dorostenky A
Matuš Ondrušek II.místo v kategorii Dorostenci A
David Pleva I.místo v kategorii Dorostenci A
Adam Bortlíček III.místo v kategorii Žáci B
Světluše Folwarczná III.místo v kategorii Ženy B+C

Celý článek

—————

22.05.2016 08:13

Bambiriáda v Ostravě 20-21.5.2016

Dva vyčerpávající dny prezentace biatlon na Bambiriádě v Ostravě - Zábřehu, Bělský les u Koliby. Náš stánek byl stále zaplněný a každý si chtěl zkusit střelbu z laserových zbraní na sklopné terče. V pátek dopoledne přišly děti ze škol a odpoledne již rodiče s dětmi v sobotu celý den přicházeli rodiče s dětmi. Přidáváme pár fotogrrafií...:-)

 

Celý článek

—————

08.01.2016 10:30

City cross sprint Ostrava - Dolní Vítkovice

V sobotu 6.2.2016 se bude v Dolní oblasti Vítkovic odehrávat další ročník City cross sprintu. Náš klub nebude chybět a pro veřejnost budem připravovat biatlonovou střelbu. Každý příchozí tak bude mít od desáte hodiny možnost zkusit si zastřílet z biatlonových pušek.

Bližší informace lze nalézt na adrese: https://www.citysprint.cz/program/.

Fotky z minulých ročníků:

Celý článek

—————

Všechny články

—————


Sponzoři

Biatlon Ostrava

Biatlon Ostrava Poruba

Biatlon Ostrava Moravskoslezský kraj

Biatlon Ostrava Apeom  Biatlon Ostrava ZIREL Biatlon Ostrava JCB MATCH Diabolo

Partneři

Český svaz biatlonu

International Biathlon Union